blog

3 NAWYKI, które rujnują twoją PRZYSZŁOŚĆ – konkurs

Mimo, że ludzie to najbardziej inteligentny gatunek, to jednak wciąż tak mało osób uświadamia sobie tak prosty fakt: jeśli nic nie zmienisz w swoim życiu teraz to za kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat Twoje życie będzie wylądało dokładnie tak samo albo gorzej niż obecnie. No chyba, że należysz do tych osób, które wierzą we wróżki i złote rybki spełniające życzenia. Do tego logika nie jest Ci zupełnie potrzebna.

No dobrze, co więc możesz zmienić, aby to życie było lepsze?

 

Przed Tobą 3 nawyki myślenia, które tak jak woda w skale, drążą w Twoim życiu negatywne efekty:

  1. Żyjesz życiem innych ludzi zamiast koncetrować się na sobie

Mirka od lat żyje życiem innych ludzi i pielęgnuje w sobie wymówki. Szwagrowi zazdrości nowego mercedesa, sąsiadce tego, że zrobiła remont w domu a kuzynom kolejnej podróży do ciepłych krajów. Sama nigdy nie zastanowiła się nad tym, co mogła by zrobić aby podnieść swoje umiejętności, zmienić pracę na lepszą, pozyskać dotację czy założyć własny biznes. O nie, nie! Ona woli przeglądać pudelka, zagłębiać się w życie celebryów i ludzi z jej otoczenia szukając powodów do nienawiści- ten ukradł, temu się udało, ten odziedziczył w spadku a tylko ja jestem taka biedna i poszkodowana. Jeśli i Twoim ulubionym hobby jest porównywanie się i zazdroszczenie innym to nie zdziw się jak za kilka lat będziesz zgnuśniałą osobą, która nic nie zmianiła w swoim życiu. A jeśli chcesz coś zmienić- zastanów się w czym Ty jesteś dobry, jak możesz zacząć działać, jakie talenty rozwinąć i co zrobić aby Twoje życie było coraz lepsze.

  1. Zamiast myśleć o rozwiązaniach koncentrujesz się na problemach

Piotrek prowadzi mały biznes z małymi dochodami. Mógłby zarabiać dużo więcej, jednak gdy tylko pojawiają się trudności zamiast szukać rozwiązań zaczyna narzekać. Nie myśli o tym jak pozyskać nowych klientów, bo przecież się na tym nie zna. Nie szuka sposobów jak zadbać o stałych klientów, tylko marudzi że odchodzą. Nie szuka nowych dostawców tylko narzeka, że obecni podnoszą ceny. Nie udoskonala swojego biznesu, tylko cały czas koncentruję się na swoich problemach. Domyślam się, że nawet jeśli nie jesteś analitykiem i specjalistą od prowadzenia firmy możesz z łatwością przewidzieć gdzie znajdzie się biznes Piotra jeśli on sam nie zmieni swoich nawyków myślenia. Ty sam zastanów się, czy za często nie skupiasz się na problemach zamiast szukać rozwiązań. Być może masz problem ze rzuceniem zbędnych kilogramów, efektywnym uczeniem  się, korzystaniem z programu komputerowego czy masz problem z czasem, którego na to wszystko brakuje. Pamiętaj że istnieje wiele narzędzi, dzięki którym możesz rozwiązać swoje trudności i zmienić swoją przyszłość na lepszą!

 

  1. Zaniedbujesz życie osobiste

Pewnie nie raz widziałeś biznesmena w super furze, który ledwo się w niej mieści i myli imiona swoich dzieci. Domyślam się, że sam kiedy masz dużo obowiązków nie tak często interesujesz się życiem swoich przyjaciół, nie dbasz o swoje pasje a dbanie o kondycje odkładasz na później. Po przecież ,,jutro” jest zawsze lepsze, prawda? Pobawię się teraz we wróżkę. Zastanówmy się, skoro nie dbasz o swoje przyjaźnie, to za kilka miesięcy czy lat jak chcesz otaczać się cudownymi ludźmi i cieszyć się wsparciem w trudnych chwilach? Skoro teraz, kiedy jesteś zdrowy, silny i pełen energii nie dbasz o zdrowie i kondycje, to jak chcesz się na tym skupić kiedy będziesz chory, słaby i ociężały? Wierz mi na słowo, że wtedy wyrobić sobie nawyk dbania o najważniejze narzędzie Twojej pracy- czyli Twoje ciało, będzie Ci bez porówniania trudniej niż teraz. A Twoje zainteresowania, pasje? Pamiętaj, że talent zamienia się w mocną stronę tylko wtedy, kiedy z niego korzystasz!

 

Mam nadzieję, że widzisz pewną cechę wspólną tych niszczących nawyków myślenia. Wszystkie wynikają z braku wiedzy. Gdyby Mirka zamiast czytać kolejny brukowiec zaczęła interesować się sposobami na podnoszenie kwalifikacji pewnie dzisiaj zmieniłaby pracę na lepszą. Gdyby Piotr nie walczył z rzeczywistością tylko uczył się marketingu jego firma mogłaby się rozwinąć. Gdyby ludzie naprawdę wiedzieli jak ważny jest wpływ trybu życia na ich zdrowie, gdyby więcej czytali na temat rozwoju osobistego wówczas dużo bardziej świadomie podejmowaliby codzienne wybory. Wiedza jest przyszłością, szczególnie teraz, gdy tak wiele osób myśli, że sukces moża osiągnąć przez wstawienie dobrze wypozowanych zdjęć na Instagramie.

Słyszałeś kiedyś powiedzenia typu: ,,przyszłość należy do osób, które patrzą na nią z optymizmem, lub do tych którzy marzą”. Mam nadzieję, że nie należysz do osób które lajkują takie cytaty na Facebooku i biorą te złote rady do serca. Ludzie chcą słyszeć hasełka tego typu, bo zwalniają ich z myślenia i jakiegokolwiek działania! Skoro jesteś na moim kanale, domyślam się, że wiesz , że przyszłość należy do osób, które analizują swoje zachowania i szukają rozwiązań zdobywając nowe umiejętności.

 

Pamiętaj, że tylko TY jesteś odpowiedzialny za swoje życie! Być może urodziłeś się w małej miejscowości bez perspektyw (tak jak ja), domu alkoholików, nie masz wsparcia u swoich bliskich, jesteś osobą bardzo nieśmiałą lub bardzo przepracowaną- ZAWSZE możesz zrobić coś w swoim życiu, co spowoduje że Twoje JUTRO będzie lepsze niż DZISIAJ. Nie wierz w uśmiechy losu, bo sam jesteś ODPOWIEDZIALNY za to jak potoczy się Twoje życie- nigdy nie rób z siebie ofiary!!!

Jeśli potrzebujesz pomocy w metamorfozie swojego życia, chcesz być między ludźmi którzy są ambitni i wspierający i nauczyć się DZIAŁAĆ (a nie tylko planować) dołącz jeszcze dziś do Akademii Efektywności: https://dorotafilipiuk.pl/akademia

Przekonaj się sam jak łatwo możesz zmieniać swoje życie! Przetestuj Akademię za jedyne 1 zł za pierwszy miesiąc i zdecyduj czy chcesz kontynuować swoją metamorfozę dalej.

Za jedyne 1 zł dostaniesz dostęp do:

6 filmów, z najlepszymi nawykami ludzi sukcesu w 6 obszarach życia:

obowiązki, nauka, zdrowie, relacje, rozwój i obszar ,,poznaj siebie”

2 live’ów w których odpowiadam na Wasze pytania + nagrania wcześniejszych live’ów

1,5 godzinnego webinaru z materiałami dodatkowymi, dedykowany tylko dla uczestników Akademii (m.in. silna wola, motywacja, nawyki, inteligencja emocjonalna, praca z przekonaniami, samodyscyplina itp.)

cuuudownej Grupy na Facebook’u, gdzie otrzymasz ogrom wsparcia, inspiracji, pomysłów itp.

Dołącz już teraz: https://dorotafilipiuk.pl/akademia

 

Zobacz również: