blog

Dlaczego nie możesz ruszyć z miejsca? 3 powody

Na autostradzie rozwoju osobistego nagle gaśnie Twój silnik…

Odkładasz wszystko na później, nie możesz się zmotywować

lub po prostu nie wiesz, czego tak naprawdę chcesz…

Wierz mi, że to nie kwestia Twojego lenistwa lub braku motywacji

ale czegoś zupełnie innego.

Obejrzyj wideo i dowiedz się dlaczego nie możesz ruszyć z miejsca!

 

Musisz mieć cel w życiu. Musisz mieć pasję w życiu. Musisz wiedzieć czego chcesz.

W Tobie też wzbudza to frustrację? Slyszysz wszędzie te hasła i czujesz coraz większą presję?

Moja praktyka trenerska pokazuje, że zdecydowana większość ludzi nie wie czego chce. Być może na pytania dotyczące Twoich życiowych celów potrafisz od razu podać rozległą odpowiedź na kilka stron, jednak domyślam się, że są to raczej mniej konkretne rzeczy jak np. mieć lepszą pracę, więcej zarabiać, schudnąć czy założć rodzinę. Sięgając po poradniki rozwoju osobistego znajdziesz wiele porad dotyczących tego, że jeśli chcesz ruszyć z mejsca masz jasno określić to czego chcesz i do tego dążyć a dodatkowo dbać o wysoką motywację i być wytrwałym. Nie wiem czy dla Ciebie jest to atrakcyjny model, jednak dla mnie zdecydowanie nie był. Prowadziłam setki godzin szkoleń na temat osiągania celów i cały czas zastanawiałam się, dlaczego ludziom tak trudno jest wybrać cel do którego mają dążyć, a jeśli nawet są przekonani, że go wybrali nie są w stanie go zapisać. Powodów może być kilka:

 

  1. Wchodzisz do restauracji i wiesz co zamówić. Jedne potrawy smakują Ci bardziej, inne mniej, wolisz dania ostrzejsze lub bardziej słodkie. W sklepie z odzieżą wybierasz te rzeczy, które bardziej Ci się podobają, są w kolorach które lubisz, mają przyjemny materiał bądź dobrze się w nich czujesz. I o ile z wyborem potrawy lub odzieży większych problemów nie masz bo bazujesz na swoim smaku i guście o tyle z wyborami życiowymi już tak dobrze Ci nie idzie bo… nie znasz siebie. Jak masz ruszyć z miejsca, jeśli nie wiesz co Cię interesuje, co jest dla Ciebie najważniejsze, jakie masz największe zasoby lub co sprawiałoby Ci satysfakcję. Chcesz ruszyć, ale nie wiesz w którą stronę- to tak jakbyś chciał wyruszyć w podóż ale zupełnie nie masz pomysłu co ze sobą zabrać i gdzie pojechać. Dlatego jeśli chcesz zacząć działać zacznij sięgać po testy i ćwiczenia, które pomogą Ci poznać siebie.
  2. Iść na studia czy nie, podjąć pracę w Warszawie czy Poznaniu, a może za granicą, hmmm.. a może lepiej jednak otworzyć coś swojego. A może lepiej zainwestować czas w dobre kursy, tylko jaki wybrać? Mimo, że zawsze chcemy mieć wybór to jednak bardzo często staje się on naszym przekleństwem. Jest tyle opcji, tyle możliwości. A jeśli podejmę złą decyzję? To właśnie to brzemię podejmowania decyzji powoduje, że odkładamy to cały czas na później. Chcesz ruszyć z miejsca, jednak ilość opcji jest tak przytłaczająca, że nie robisz nic, aby tylko nie podjąć złej decyzji. Jeśli chcesz zacząć działać musisz wiedzieć, że nie jesteś w stanie wszystkiego przewidzieć. Świat zmienia się tak szybko, że zawody które będą najlepiej płatne za 10 lat dzisiaj mogą nawet nie istnieć! To oznacza również, że nie musisz swoich wyborów traktować jak nieodwracalnych- wręcz przeciwnie. Przygotuj się do tego, że po studiach będziesz cały czas się uczyć nowych rzeczy, że zmienisz pracę przynajmniej kilkanaście razy i myślenie o tym co dokładnie będziesz robić za 30 lat jest praktycznie nie do przewidzenia. Bardzo zachęcam Cię również do rozmów z mentorami i osobami, które już są tam gdzie Ty chciałbyś być w niedalekiej przyszłości- na pewno bardzo pomogą Ci w podjęciu wielu decyzji. Poza tym zastanów nad się nad swoim stylem podejmowania wyborów. Możesz to sprawdzić w bezpłatnym teście: http://dorotafilipiuk.pl/freematerials

w wyniku dostaniesz kilka cennych informacji.

  1. Wyobraźmy sobie, że znasz siebie, wiesz dokładnie czego chcesz i nawet wiesz jak i gdzie zrealizować swoje plany, jednak… nie działasz. Jakaś magiczna moc powstrzymuje Cię przed działaniem bo… boisz się. A co jeśli się nie uda? A co jeśli to nie jest dobry pomysł? Nie chcę Ci mówić żadnych motywacyjnych hasełek i pompować Cię kilka minut, że dasz sobie radę bo i tak wiesz, że nawet jeśli to podziała to na krótką metę. Dlaczego? Bo Twój mózg jak oszalały produkuje Ci historie ,,co złego może Ci się przydarzyć”, aby Cię chronić. Nie chce aby stała Ci się krzywda więc, podsuwa Ci scenariusze niczym z horrorów abyś na wszystko mógł się przygotować. Z tym, że większość tych rzeczy to wymysły rozbujałej na maksa wyobraźni a nie faktycznej oceny sytuacji. Aby radzić sobie ze swoimi lękami zajrzyj do ćwiczeń jakie przygotowałam dla Ciebie na mojej stronie w zakładce bezpłatne materiały: http://dorotafilipiuk.pl/freematerials

 

To oczywiście nie wszystkie czynniki, które powstrzymują Cię przed ruszniem z miejsca. Twoje stare nawyki powstrzymują Cię przed rozpoczęciem robienia nowych rzeczy, lub starych w nowy sposób. Często nie masz wiedzy lub umiejętności potrzebnych do działania lub po prostu brak Ci odpowiednich zasobów. Jak widzisz czynników, które utrudniają Ci osiąganie swoich celów jest kilka, jednak mam też dla Ciebie świetną wiadomość.

Już 19.pażdziernika chcę Cię zaprosić na zupełnie bezpłatne szkolenie on-line na którym poznasz narzędzie ,,5 kroków do celu”, dzięki któremu na pewno ruszysz z miejsca i osiągniesz to co chcesz bez względu na to, czy chcesz schudnąć, założyć firmę, nauczyć się języka czy tak jak ja wyruszyć w podróż dookoła świata. Wyzwanie na Facebooku na ten temat zgromadziło ponad 3 tysiące osób dlatego pospiesz się, aby zarezerwować sobie miejsce na stronie www.webinar.dorotafilipiuk.pl bo w webinarze może wziąć udział tylko 500 osób.

Do zobaczenia! 

 

 

 

 

Zobacz również: