blog

Jak poprawić PAMIĘĆ? Tego się nie spodziewałeś

Przez całe moje życie nigdy nie spotkałam osoby, która powiedziałaby, że ma świetną PAMIĘĆ.

Za to wiele razy słyszałam o tym, że : ,,nie mam pamięci do imion”, ,,nie mam głowy do dat”, ,,w tym wieku pamięć już nie taka” itp.

Tymczasem prawda o naszej pamięci jest zupełnie inna a Ty sam żyjesz w bardzo błędnym przekonaniu o swoich możliwościach umysłowych.

Zobacz to wideo i ZASKOCZ SIĘ!

Domyślam się, że bardzo poprawi Ci to samopoczucie 😉

 

Nie od dziś wiadomo, że możliwości ludzkiego umysłu są NIEPRZEBRANE. Naukowcy biją na alarm- wykorzystujemy zaledwie małą część naszego POTENCJAŁU! Nasz mózg jest najbardziej rozwiniętą strukturą we Wszechświecie. Składa się z ok.  100 000 000 000 neuronów, które umożliwiają dokonywanie kwadryliona operacji na sekundę. Żeby lepiej zobrazować jego możliwości, wyobraźmy sobie system telefoniczny obsługujący całą naszą planetę. Nasz mózg posiada taką samą skalę skomplikowania i możliwości przetwarzania zawartą w … JEDNEJ KOMÓRCE.

Dzięki temu cudownemu narzędziu może zapamiętywać niezliczone ilości nowych informacji, szybko adaptować się do nowych warunków, kreatywnie rozwiązywać nowe problemy, używać intuicji, wiedzy i instynktu. Jesteśmy zdolni uczyć się nawet SZEŚCIU JĘZYKÓW na raz, zapamiętywać ludzi, miejsca, wspomnienia na całe życie. Tymczasem… idąc do sklepu na zakupy zapominamy o niektórych produktach, nie pamiętamy numerów telefonów ( czasami NAWET WŁASNEGO! ), nie zapamiętujemy imion nowo poznanych osób, uczymy się kilkakrotnie tych samych rzeczy.

Kto więc ma rację: naukowcy, którzy twierdza że możliwości mózgu są nieprzebrane, czy my ,,zwykli użytkownicy” fascynującego mózgu?

Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, zadajmy jeszcze jedno:

Ile przeciętny człowiek wie o swoim mózgu?

Okazuję się, że niewiele. Zdecydowanie więcej wie na temat tego, jak działają telefony, komputery czy samochód, niż o tym jak funkcjonuje narzędzie, którym pracujemy przez CAŁE ŻYCIE! Notujemy wbrew temu jak pracuje nasz mózg, kujemy zamiast szybko i łatwo zapamiętywać wykorzystując prawa naszej pamięci, blokujemy naszą kreatywność i nie mamy pojęcia o naszych predyspozycjach. Czytając nieodpowiednio- nudzimy mózg, a ucząc się w niesprzyjających warunkach jeszcze bardziej pogarszamy skupienie uwagi, bez którego praktycznie nie możliwe jest ŚWIADOME ZAPAMIĘTYWANIE… Jako właściciele GENIALNEGO NARZĘDZIA PRACY (przekraczającego możliwości najlepszych komputerów!), powinniśmy umiejętnie się nim posługiwać aby zwiększyć swoją EFEKTYWNOŚĆ. Nie zdając sobie sprawy na co tak naprawdę nas stać nie zwracamy uwagi na to, że uczymy się błędnie.

Dlaczego nie uczymy się na miarę naszego potencjału?

Mózg chłonie informację niczym gąbka a uczenie sprawia mu przyjemność do czasu aż… PÓJDZIE DO SZKOŁY. Niestety system edukacji obdarowuje nas złymi nawykami, zabija TWÓRCZE MYŚLENIE i wkłada nas w RAMY- bariery, które były obce naszemu umysłowi. Szkoła nie tylko nie pokazuje jak się poprawnie uczyć to jeszcze wzmacnia nieefektywne sposoby przyswajania wiedzy. Nie tylko szkołę należy obarczać za niewykorzystywanie potencjału mózgu, ale nas samych którzy nie poszukujemy żadnych informacji jak się nim efektywnie posługiwać. Oprócz błędnych TECHNIK NAUKI, NAWYKÓW CZYTANIA, zapamiętywania, wykorzystania zmysłów itd. fundujemy naszemu umysłowi takie ,,dobrodziejstwa” obecnych czasów jak telewizja, osiadły tryb życia oraz brak rozwoju talentów, które KAŻDY z nas posiada. Tym sposobem nasz mózg zamiast się rozwijać jest wprowadzany w stan uśpienia. Sytuacja pogarsza się kiedy kończymy szkołę- wykonywanie ciągle tych samych zajęć, brak rozwoju, czytania i stymulowania umysłu powoduje, że funkcjonuje on coraz gorzej.

A jeśli chcesz nauczyć się zarządzać nadmiarem obowiązków i mieć godzinę więcej każdego dnia to koniecznie zarezerwuj sobie miejsce na BEZPŁATNYM WEBINARZE 26.03. na którym powiem Ci:

>jak zarządzać nadmiarem obowiązków- genialny patent
>jaki jest naprawdę skuteczny sposób na to by mieć godzinę więcej dziennie
>jakie błędy w planowaniu, robi większość ludzi- nie trać więcej swojego czasu!
>jak nie odkładać wszystkiego na później i skupić się na pracy
>jaka jest największa pułapka produktywności w którą wpada dużo osób

Aby zarezerwować sobie miejsce na szkoleniu kliknij tutaj:
http://webinar.dorotafilipiuk.pl/

 

Zobacz również: