blog

Medytacja- zobacz jakie to cudowne uczucie!

Lepsza koncentracja, kreatywność, spontaniczność, więcej sukcesów.

Udany związek, szybka nauka, dobre zarobki, trafne decyzje, szczęście.

Brzmi to dla Ciebie jak nieosiągalna lista marzeń?

Zdziwisz się, ale istnieje prosta, dostępna i naukowo potwierdzona technika,

dzięki której zmienisz swoje życie.

Sprawdź na co przeznaczyć zaledwie 10 minut dziennie, żeby czuć się fantastycznie:

Żyjemy w zabieganym świecie. Tempo życia jest szalone, nasze umysły ciągle zajęte, zawsze coś robimy. Zastanów się przez chwilę, kiedy ostatnio zdarzyło Ci się posiedzieć bezczynnie? Choć 10 minut spokoju? Żadnych e-maili, SMS-ów, Internetu, telewizji, gadania, jedzenia ani czytania, nawet wspominania przeszłości, czy planowania przyszłości. Domyślam się, że było to dosyć dawno, prawda? Mówimy o naszym umyśle. Najbardziej wartościowym i cennym zasobie, dzięki któremu doświadczamy każdej chwili, na którym polegamy, by być szczęśliwymi, by dobrze zarabiać, szybko się uczyć, podejmować celne decyzje, budować wspaniałe związki. Od tego samego umysłu zależy nasza koncentracja, kreatywność, spontaniczność i sukcesy we wszystkim, co robimy. A jednak go zaniedbujemy. Częściej zajmujemy się nowinkami, modą, problemami, wiadomościami na świecie niż własnym umysłem. Nie wiemy, jak sobie z nimi poradzić i rozpraszamy uwagę tak, że stajemy się nieobecni w świecie, w którym żyjemy. Przegapiamy rzeczy najważniejsze, a co dziwne, każdy zakłada, że tak już jest i trzeba do tego przywyknąć. Uniwersytet Harvarda przedstawił wyniki badań, z których wynika, że gubimy się w myślach średnio przez 47% czasu. Spędzanie połowy życia na zagubieniu w myślach i potencjalnym niezadowoleniu dla mnie brzmi dość tragicznie, szczególnie, że możemy to zmienić, pozytywną, praktyczną, dostępną, naukowo potwierdzoną techniką, która dodaje umysłom zdrowia, świadomości i skupienia. A co najlepsze, choć zajmuje tylko 10 minut dziennie, ma wpływ na całe nasze życie.

Tą cudowną metodą jest oczywiście medytacja, którą pięknie tłumaczy metafora: „Medytacja jest jak mętna woda wlana do szklanki. Po jakimś czasie osad powoli opada na dno i woda staje się czysta” (Taisen Deshimaru).

Dlaczego medytacja jest także korzystna dla zdrowia? Odwołam się do Twojego rozsądku. Kiedy jesteś zrelaksowany i akceptujesz otaczającą Cię rzeczywistość, jesteś mniej wzburzony i zdenerwowany. To sprawia, że Twój mózg wysyła mniej stresujących sygnałów do ciała, które dzięki temu jest zdrowsze i bardziej zrelaksowane.

Naukowcy przez kilkadziesiąt lat badali skutki praktykowania medytacji i jej korzystny wpływ na organizm.

Ostatnie badania poświęcone medytacji koncentrują się na polu zwanym neuroplastycznością. Badania wykazały, że regularne praktykowanie medytacji przez wiele lat sprzyja powstawaniu nowych połączeń w mózgu, dzięki którym czujemy się szczęśliwsi.

Spróbuj medytacji nawet teraz!

  • Usiądź prosto, skoncentruj się, ale rozluźnij swoje ciało
  • Zamknij oczy.
  • Weź długi, głęboki wdech. Zatrzymaj na chwilę powietrze w płucach, a następnie wypuść.
  • Poczekaj, aż Twój oddech odzyska naturalny rytm. Niczego nie wymuszaj.
  • Skup swoją uwagę na swoim ciele, potem na odgłosach dookoła a następnie na swoim
  • Niczego nie oceniaj tylko przypatruj się swoim odczuciom ze spokojem. W ten sposób obserwuj swój oddech przez pięć kolejnych wdechów i wydechów.
  • Otwórz powoli oczy.

GRATULUJĘ! WŁAŚNIE ODBYŁEŚ SWOJĄ PIERWSZĄ SESJĘ MEDYTACJI!

Jak widzisz medytacja to nie jest nic skomplikowanego czy niemożliwego do wykonania. Wręcz przeciwnie — medytowanie jest najbardziej naturalną czynnością na świecie. Nie musi mieć nic wspólnego z religią, nie musisz siadać przyjmując dziwne pozycje czy szukać specjalnej maty. Mam nadzieję, że nawet ta chwila relaksu przyniosła Ci dużo przyjemności.

Praktykując medytację, z czasem zaczynasz nabywać umiejętność kontrolowania swojego umysłu. Gdy kontrolujesz myśli, kontrolujesz siebie. W każdym aspekcie Twojego istnienia. Po jakimś czasie regularnych ćwiczeń zaczynasz namacalnie odczuwać, że inaczej myślisz – kontrolujesz to, co się pojawia w Twojej głowie. Jesteś spokojniejszy, Twoje ciało jest mniej spięte, lepiej radzisz sobie z emocjami.

Jeśli interesujesz się tym tematem bardziej bardzo polecam Ci bezpłatną aplikację Headspace a także skorzystanie z bezpłatnych ćwiczeń (4 proste ćwiczenia na medytację), który znajdziesz tutaj:

Bezpłatne materiały

Jak zawsze zachęcam Cię do podzielenia się tą wiedzą ze swoimi znajomymi na Facebooku, subskrybowania tego kanału a także obejrzenia innych moich filmów, które w znacznym stopniu mogą ułatwić Ci życie. Do zobaczenia wkrótce!

 

Zobacz również: