blog

Twoje OTOCZENIE ściąga Cię W DÓŁ? Jest na to sposób!

Na pewno zauważyłeś, że łatwiej schudnąć otaczając się osobami, które dbają o zdrowie, łatwiej zmobilizować się do działania wśród ambitnych osób i osiągać sukcesy wśród osób,które mają dobre nawyki. Nie miałeś warunków, żeby rozwinąć skrzydła? Twoje otoczenie ściąga Cię w dół?

Chcesz stworzyć optymalne środowisko do rozwoju?

Zainspiruj się 4 sprawdzonymi patentami, dzięki którym natychmiast ruszysz do przodu:

 

Chyba nie muszę Cię przekonywać do tego, że otoczenie w jakim przebywamy ma na nas wpływ. Kiedy jesteśmy między pozytywnymi, inspirującymi osobami więcej nam się chce, mamy lepszy humor i energię do działania. Kiedy spotykamy na naszej drodze osoby zgorzkniałe, zazdrosne, pretensjonalne często nie mamy aż tylu pomysłów, świetnego humoru i chęci do zmiany.

Badania psychologiczne pokazują, że łatwiej schudnąć otaczając się osobami, które dbają o zdrowie, łatwiej zmobilizować się do działania wśród ambitnych osób i osiągać sukcesy wśród osób, które mają dobre nawyki. Dzieci, których rodzice czytają, czytają więcej niż te które obserwują rodziców przed telewizorem i więcej się ruszają, gdy ich rodzice są aktywni.

Przykłady można mnożyć, jednak wniosek jest jeden- dużo łatwiej nam być najlepszą wersją siebie w stymulującym środowisku. Nie zawsze mamy jednak 100% wpływ na to gdzie, z kim i jak mieszkamy. Nie wybieramy sobie przecież rodziny a często ludzi, którzy nas otaczają nie możemy sobie sami dobierać. Co więc możesz zrobić jeśli nie urodziłeś się w rodzinie, gdzie mogłeś obserwować najlepsze nawyki swoich Rodziców, jeśli pochodzisz z małej miejscowości w której nie mogłeś rozwinąć skrzydeł, lub co zrobić jeśli Twoje otoczenie ciągnie Cię w dół?

Nawet jeśli żyjesz w mało inspirującym środowisku to nie oznacza, że nie możesz iść do przodu. Oto kilka pomysłów co możesz zrobić:

  1. Mądrze dobieraj znajomych. Szczerze odpowiedz sobie na pytanie: czy naprawdę lubisz spędzać czas z Anką, która non stop narzeka, zazdrości Ci i na każdy Twój pomysł, marzenie czy cel reaguje negatywnie? Czy naprawdę potrzebujesz takich znajomych? Czy nie lepiej ten czas przeznaczyć dla osoby, która będzie wspierać Cię w Twoich zamierzeniach? Która zechce Ci pomóc i będzie Ci kibicować, sama rozwijając siebie? Jeśli nie masz takich znajomych zastanów się gdzie w Twojej okolicy mogą przebywać takie osoby- być może na konferencjach, spotkaniach i szkoleniach, gdzie inwestują w siebie? Masz za krótkie życie, aby tracić je z toksycznymi osobami.
  2. Mam nadzieję, że należysz do osób które znalazły swoją pasję, lub przynajmniej jej poszukują. Bez względu na to czy lubisz dziergać na drutach, sklejać modele samolotów, czy rysować komiksy- dołącz do grupy pasjonatów. Super jeśli możesz się z nimi spotkać na żywo, a jeśli to niemożliwe szukaj takich grup w Internecie. Twoja motywacja do działania wzrośnie, podobnie jak prawdopodobieństwo, że możesz spotkać kogoś fantastycznego.
  3. Być może Twoi rodzice nie byli mistrzami w osiąganiu sukcesów a nauczyciele w szkole nie byli Twoimi autorytetami w żadnej dziedzinie. Cóż, nie zawsze mamy to szczęście, aby spotkać na swojej drodze ludzi którzy byliby dla nas wzorem do naśladowania. Możemy jednak takie osoby znaleźć w inny sposób. Najbardziej popularny to czytanie książek, gdzie ludzie sukcesu dzielą się swoim doświadczeniem. Zdecydowanie mniej popularny w Polsce sposób, który za granicą cieszy się powodzeniem to słuchanie podcastów.Jeśli jeszcze nigdy nie zetknąłeś się ze słowem podcast należy Ci się pewne wyjaśnienie- podcast to nagrane audio, które możesz sobie słuchać, kiedy tylko masz na to ochotę zamiast muzyki lub radia. Ja słucham podcastów na siłowni, przygotowując posiłki i jeżdżąc samochodem. Na jaki temat możesz słuchać podcastów? Praktycznie na każdy! Możesz uczyć się marketingu, biologii, języków, słuchać na temat kultury, technologii czy kotów 😉

I to zupełnie bezpłatnie! Sam decydujesz co słuchasz, kiedy a nawet w jakim tempie.

Co możesz zrobić, aby zacząć słuchać podcastów? Po pierwsze potrzebujesz aplikacji- najbardziej popularne to m.in. Podcast Go, Overcast, Player FM, iTunes, Pocket Cast. Po pobraniu apki na swój telefon poszukaj sobie tematów, kanałów które będą dla Ciebie interesujące. Możesz zasubskrybować mój podcast: Efektywność Osobista. Dorota Filipiuk– już niebawem znajdziesz tam nie tylko wersję audio moich filmów, ale również wywiady z ciekawymi gośćmi i odpowiedzi na pytania które zadajecie mi pod filmami.

 

Co ja słucham? m.in. Podcast Lepiej Teraz – w którym miałam przyjemność wystąpić w setnym odcinku  Podcast Mała Wielka Firma, Nauka XXI wieku czy Tom Ferris Show. Znajdź coś dla siebie i poszerzaj swoje horyzonty nawet jeśli myślisz, że nie masz na to czasu.

  1. Zdając sobie sprawę z tego jak wielką siłą jest wspierająca grupa, wspólne uczenie się i motywowanie do działania nie mogłam już dłużej powstrzymać się przed tym aby stworzyć zupełnie inny produkt on-line niż wszystkie. Akademia Efektywności to mój pomysł na to, abyś w ciągu miesiąca nauczył się 6 świetnych sposobów na podniesienie Twojej efektywności, nauczył się jak to wdrożyć, mierzyć postępy i cieszyć się rezultatami a to wszystko wspólnie z osobami takimi jak Ty. Zaczynamy już od maja a pierwszy miesiąc masz tylko za złotówkę! Mam nadzieję, że tak jak i ja już nie możesz się doczekać 😉

Jeśli uważasz, że ten film może komuś ułatwić życie, udostępnij go na swoim Facebooku. Zachęcam Cię również do subskrybowania tego kanału, bo już niebawem powiem Ci jak możesz pracować nie wychodząc z domu lub podróżując. Koniecznie zobacz też inne moje filmy. Do zobaczenia wkrótce!

Masz ochotę na więcej? Obejrzyj też filmik jak radzić sobie z toksycznymi ludźmi:

Jak sobie radzić z toksycznymi ludźmi? 7 sposobów

Zobacz również: