Witaj na stronie w wynikami testu!

Nie chciałam, abyś miał/a poczucie, że po zrobieniu testu dostajesz informację o liczbie punktów i 3 zdania opisu (z którego nic nie wynika), dlatego przygotowałam wyniki z których możesz się sporo nauczyć ;)


Zaczynajmy!

Przy każdym pytaniu masz zaznaczoną najlepszą możliwą odpowiedź a poniżej krótką podpowiedź.

W potocznym rozumieniu mówimy o podzielności uwagi, jednak w praktyce chodzi o jej PRZERZUTNOŚĆ.


Im bardziej jesteś skupiona/y na tym co robisz, tym lepiej!


Niestety im częściej zmieniasz zajęcie, lub robisz kilka rzeczy na raz, tym bardziej niszczysz swoją koncentrację uwagi. Zajmij się jednym zajęciem i postaraj się je skończyć, zanim zaczniesz kolejne.


Właśnie dlatego, że nasza uwaga cały czas musi kontrolować co się wokół nas dzieje, lepiej nie dostarczać jej kolejnych bodźców do analizy.


Jeśli potrzebujesz- słuchaj muzyki bez słów.

Więcej na ten temat dowiesz się TUTAJ.

Aby Twój mózg efektywnie pracował, dziel sobie partie materiału na około godzinne bloki pracy (maksymalnie 90 minut).


Pamiętaj, żeby w trakcie przerwy zawsze zajmować się czymś zupełnie innym niż podczas nauki/pracy tzn. jeśli uczysz się czytając nie czytaj niczego w trakcie przerwy. Poznaj też zasady żonglowania i rozwijaj swój umysł podczas tego niesamowitego ćwiczenia.Poznanie umiejętności efektywnego czytania, pozwoli Ci szybciej zapamiętywać, więcej rozumieć i przyjemniej opracowywać to czego się uczysz. Od dziś zacznij używać wskaźnika do czytania (może być nim nawet palec wskazujący) i podkreślaj tylko słowa kluczowe.


Aby czytać jeszcze bardziej efektywnie, zawsze przejrzyj tekst przed i po czytaniu oraz …rysuj (nawet na marginesach) to o czym czytasz.

Aby uczyć się/ pracować efektywnie pamiętaj o wyprostowanej sylwetce ciała- ucz się zawsze przy biurku bądź…chodząc ;)


Siedzenie za biurkiem, bądź chodzenie sprzyja nauce, gdyż lekkie napięcie mięśniowe (tonus) jest potrzebne dla efektywnego przyswajania informacji.Sen ma wpływ na KAŻDY aspekt naszego życia. Nie ma mowy, abyś bez dobrej jakości snu efektywnie się uczył bądź pracował. Brakuje Ci motywacji, energii, popełniasz więcej błędów, nie możesz się skupić, nie zapamiętujesz... Mam wymieniać dalej?


Pamiętaj o zdrowych tłuszczach (mózg je uwielbia!) w swojej diecie- jedz awokado, orzechy, nasiona i pestki, używaj nierafinowanych olei tłoczonych na zimno.


Ruszaj się każdego dnia- to nie tylko fantastycznie wpływa na wygląd ciała i samopoczucie ale również na to, jak myślimy a nawet jak silna jest nasza wola ;)

Nawet jeśli zawsze uczyłeś/aś się świetnie, wierz mi, że jest mnóstwo sposobów na to, aby robić to z większą przyjemnością, korzystać z tej wiedzy przez całe lata i wykorzystywać dużo lepiej swój umysł.


Zaufaj mi: Twój mózg KOCHA SIĘ UCZYĆ! Jesteśmy tak zaprogramowani. Jeśli Ci nie idzie, to znaczy, że uczysz się w zły sposób a nie dlatego, że Twój mózg jest wybrakowany.


Ludzie za bardzo wierzą w zdolności i talenty a nie widzą jak ważne jest m.in. odpowiednie rozplanowanie nauki, zrozumienie, sposoby zapamiętywania, głębokie przetwarzanie informacji itd.

Większość osób nie osiąga wyników w nauce takich na jakie je stać, gdyż po prostu nie wie jak uczyć się efektywnie. Nie daj sobie wmówić że musisz być geniuszem bądź spędzać wiele godzin nad książką, aby cokolwiek zapamiętać. To nieprawda!


Im więcej ćwiczymy, poznajemy metody nauki i zmieniamy swoje nawyki na lepsze, tym bardziej jesteśmy efektywni i tym więcej czasu możemy przeznaczać na co tylko mamy ochotę!

Zwróć uwagę na to jak robisz notatki- kratki i linie wsadzają Twój umysł w ramy! Korzystaj z map myśli i rysuj jak najwięcej ( nawet najprostsze rysunki), aby pobudzić swoją kreatywność.


Jeśli korzystasz z map myśli upewnij się czy robisz je poprawnie- jeśli będziesz to robić według złotych zasad, od razu zauważysz dużą różnicę. Dodatkowo poznaj zasady sketchnotingu i po prostu baw się wiedzą!Wcale się nie dziwię, jeśli nie lubisz się uczyć.


Nie oszukujmy się- program szkolny nie jest ciekawy a kiedy dodamy do tego słabych nauczycieli, wysokie wymagania rodziców i kompletny brak wiedzy o tym jak się uczyć, mamy samonapędzające się koło nienawiści.


Aby polubić naukę, musisz mieć efekty- w innym wypadku cały czas narażasz się na porażki, a większość z nas nie jest masochistami.


Naukę polubisz również, gdy zobaczysz, że jest Ci dzięki niej dużo łatwiej. To dzięki wiedzy dogadasz się z obcokrajowcem, awansujesz, poradzisz sobie ze stresem, poprawisz swoje zdrowie i relacje.


I w końcu, naukę pokochasz, kiedy zrezygnujesz ze ,,sposobów", które zabijają przyjemność z uczenia się: kucie, przepisywanie podręczników, bezsensowne notowanie, powolne czytanie, płytkie przetwarzanie itd.


Kilka trików, jak polubić naukę, znajdziesz TUTAJ.

Wykuwanie słówek obcego pochodzenia zupełnie mija się z celem. Poznaj techniki zapamiętywania i używaj języka obcego w praktyce, a dużo szybciej się go nauczysz.


Koniecznie ucz się w kontekście! To dlatego aplikacji typu dualingo nie dadzą Ci niesamowitych efektów ;/ TA WTYCZKA, będzie jednak bardzo przydatna ;)


Aby jeszcze efektywniej uczyć się języka, poznaj metody powtórkowe i pamięciowe, które to ułatwiają oraz techniki wdrażania nowych nawyków, dzięki którym możesz uczyć się języka niezwykle szybko i skutecznie.Im częściej ćwiczysz swój umysł tym, lepiej będzie Ci służył nawet do później starości. Poznaj więc techniki, dzięki którym za pomocą bardzo prostych skojarzeń możesz zapamiętać listę zakupów świetnie się przy tym bawiąc.


Podpowiedź: zakładek na ciele możesz też używać np. do zapamiętywania listy spraw do zrobienia w konkretnym dniu, czy też listy rzeczy jakie chcesz zabrać w podróż.

Na zapamiętywanie liczb warto mieć sposób- po opracowaniu systemu zakładek pamięciowych będziesz w stanie zapamiętać KAŻDĄ informację liczbową dużo szybciej i przyjemniej.


Poza technikami do zapamiętywania liczb, możesz też rozwijać techniki pomocne w zapamiętywaniu słów obcych, imion i nazwisk a nawet..muzyki i kształtów!


Nasz umysł jest niesamowity i bez problemu możesz uczyć się szybko, łatwo i przyjemnie, jeśli będziesz uczyć się tak, jak chciałby tego Twój mózg. Niestety ani wielokrotne czytanie tekstu bez zrozumienia, ani (o zgrozo!) wkuwanie nie pomaga naszemu umysłowi zapamiętywać informacji. Aby uczyć się efektywniej lepiej skup się na rozumieniu tego co czytasz, szukaj praktycznych zastosowań informacji i poznaj techniki efektywnej nauki.Używając wyobraźni do zapamiętywania informacji, jesteś na dobrej drodze do wykorzystywania swojego potencjału. Poznaj mnemotechniki, aby jeszcze bardziej rozwijać tą umiejętność.

Większość moich Kursantów to osoby, które już czytały jakieś książki odnośnie efektywnej nauki. Niestety mają często problem, aby wiedzę wykorzystać w praktyce i zobaczyć efekt wow.


Pamiętaj: tylko stosowanie tego, czego się uczysz ma sens. W innym wypadku nie różnisz się zbytnio od osoby, która nie ma pojęcia o tym, co Ty... ;/


Wyłączasz tą stronę i żyjesz tak jak wcześniej.


Działasz ;)


Zobacz również bezpłatne szkolenie, na którym w 30 minut dowiesz się:

I co teraz? Drogi są dwie:

IconIcon

poznasz kilka najgorszych sposobów na naukę;


jak jeden sposób może przyspieszyć czytanie x2;


od czego MUSISZ zawsze zaczynać naukę/pracę;


co to jest pułapka metaignorancji i co przez nią tracisz;


jak nie tracić czasu na notowanie i kucie;


co to jest drugi mózg i po co go...budować;IconIconIconIconIconIconImage
Oglądam BEZPŁATNE szkolenie