PROSTY SPOSÓB NA TO, ABYŚ PRZEWIDZIAŁ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

Ludzie od zawsze chcieli wiedzieć co ich czeka w przyszłości. Z jednej strony z ciekawości a z drugiej strony z lęku. Strach o przyszłość powoduje, że się ubezpieczamy, zbroimy czy chodzimy do wróżek. Mam nadzieję, że w ten ostatni sposób nie wierzysz. Jednak jeśli tak koniecznie daj mi znać o tym w komentarzu, abym mogła Ci pokazać jakie mechanizmy wykorzystują wróżki ?

Dzisiaj natomiast nie będzie o wróżeniu! A o tym abyś przewidział co Cię czeka np. za rok, dwa, lub trzy, jeśli będziesz działał tak jak obecnie.

Za chwilkę pokażę Ci ćwiczenie, które bardzo Ci w tym pomoże. To jak bardzo będziesz dokładny w swoich przewidywaniach zależy od tego, jak bardzo jesteś ze sobą szczery. Gotowy?

Weź kartkę papieru i podziel ją na dwie części. Następnie zastanów się i zapisz w jednej kolumnie jakie czynności wykonujesz każdego, lub prawie każdego dnia- co dokładnie robisz? Wypisz zarówno swoje obowiązki, jak sposób spędzania wolnego czasu czy nawet myśli, które cały czas powtarzają się w Twojej głowie.

Przykładowo:

  • codziennie odpisuję na maile klientów 2 godziny,
  • siedzę na Facebooku 1 godzinę,
  • oglądam telewizję przez 3 godziny,
  • kilka razy dziennie myślę o przeszłości- żałuję, że czegoś nie zrobiłem,
  • porównuję się do innych ludzi itp.

Zapisałeś już wszystkie czynności, jakie powtarzają się u Ciebie regularnie? Zapisałeś nałogi, narzekanie, czy sprawdzanie poczty po 7 razy dziennie?

Teraz czas na drugą część tego ćwiczenia.

W drugiej kolumnie zapisz do każdej czynności ile rocznie na nią spędzasz– po prostu pomnóż te czynności x365 dni w roku.

A teraz najtrudniejsza część- pomyśl nad efektami.

  • Jaki efekt osiągniesz po 3- godzinnym oglądaniu telewizji, każdego dnia roku?
  • W czym będziesz wtedy lepszy?
  • Jaki efekt da Ci codzienne zamartwianie się przeszłością lub porównywanie do innych?
  • Jak dbasz o swoje ciało codziennie jedząc białe pieczywo, słodząc herbatę czy jedząc słodycze?
  • Co Ci daje sprawdzanie messengera kilka czy kilkanaście razy w ciągu dnia?

Nie widzisz wymiernych korzyści? A może tłumaczysz sobie, że to Twój sposób na odpoczynek lub rozrywkę? Czy nie wolałbyś jednak tego czasu spędzić w gronie znajomych np. grając w planszówki? Domyślam się, że wiele z tych rzeczy nie tylko nie ubogaca Twojego życia, ale jeszcze je rujnuje- jaki efekt otrzymasz z porównywania się do innych, zazdroszczenia, kłamania, podjadania między posiłkami, palenia czy docinania partnerowi?

Jako ludzie, już tacy jesteśmy, że nie doceniamy wagi, krótkich nawyków w naszym życiu. Jednak rachunek jest prosty- kiedy Ty 30 minut dzienne spędzasz np. na facebooku, instagramie czy oglądaniu telewizji i po roku nie masz z tego nic (chyba, że wykorzystujesz te kanały do nauki), w tym samym czasie inna osoba uczy się języka, gry na instrumencie, uczy się nowego programu na komputerze, czyta książki na tematy w których chce być ekspertem lub zakłada własny biznes. 30 minut dziennie to w skali miesiąca 15 godzin a w skali roku ponad 182 godziny, czyli prawie 23 dni 8-godzinnego cyklu pracy! Licząc z weekendami to prawie miesiąc pracy w wybranym temacie! Chyba zgodzisz się ze mną, że przez ten czas można naprawdę dobrze opanować wybraną czynność.

Wracając do tytułu tego nagrania, zastanów się nad tym, jak będzie wyglądało Twoje życie za rok, lub 2 jeśli wciąż będziesz mieć takie nawyki jak obecnie. 

Czy będziesz szczęśliwszy, bogatszy i mniej zapracowany? Pamiętaj, że to nie od LOSU a od CIEBIE zależy jak dalej potoczy się Twoje życie! Jeśli chcesz zmienić swoje życie i zacząć działać jak nigdy dotąd, wdrażając 5-minutowe nawyki ludzi sukcesu, które pomogą Ci poznać siebie, pracować i uczyć się efektywniej, zmienić nawyki żywieniowe i poprawić komunikację z innymi to koniecznie dołącz do Akademii Efektywności chociaż na 1 miesiąc. Twój całkowity koszt za 30 dni korzystania z materiałów to tylko 1 zł! Po tym czasie sam zdecydujesz, czy chcesz działać dalej.

Aby dołączyć do grupy w której jestem mentorem wejdź na stronę dorotafilipiuk.pl/akademia.

Jestem pewna, że już po miesiącu zobaczysz zmiany, które przepowiedzą Ci przyszłość o jakiej marzysz.

Udostępnij to nagranie swoim znajomym, subskrybuj ten kanał i zobacz inne moje filmy, które w znaczny sposób mogą ułatwić Ci życie. A jeśli wolisz wersję audio moich materiałów, to koniecznie subskrybuj mój podcast ,,Efektywność Osobista” na swojej aplikacji do słuchania podcastów.

Cześć! Nazywam się Dorota Filipiuk i od 10 lat pomagam ludziom uczyć się efektywnie, wykorzystując wiedzę na temat tego, jak uczy się nasz mózg. Jestem psychologiem, trenerem i coachem w trakcie certyfikacji. Przeprowadziłam ponad 15 tysięcy godzin na sali szkoleniowej i sprzedałam ponad 21 000 kursów online, dlatego ludzie ufają moim umiejętnościom.

Zapraszam Cię do zajrzenia na mojego funpaga: Kliknij!

Dorota jest współautorką produktów wspierających proces diagnozy i rozwoju potencjału zdolnych gimnazjalistów, prelegentką na licznych konferencjach i gościem w wielu podcastach. Prowadzi kanał w serwisie YouTube i podcast ,,Efektywność Osobista”.

Jej artykuły znajdziesz m.in. w Wysokich ObcasachEstate i przede wszystkim Forbes’ie.

Była wykładowcą na dwóch uczelniach wyższych, prowadziła szkolenia m.in. dla MANStella Bank Polski. W podróży dookoła świata założyła 2 firmy online. Jest szczęśliwą mamą Kornelki, pasjonatką zdrowego stylu życia. W wolnych chwilach kocha malować i uprawiać aerial yogę.