DLACZEGO DZIĘKI FACEAPP BĘDZIESZ BOGATSZY NA STAROŚĆ?

Z upływem lat ludzkie ciało zupełnie się zmienia, czy jednak to samo można powiedzieć o naszym wewnętrznym ,,Ja”? Co się dzieje, kiedy w wyobraźni podróżujesz w czasie i myślisz o sobie w przyszłości?

Jak się okazuję ma to ogromne znaczenie w podejmowaniu przez Ciebie decyzji. Zanim powiem Ci jakie, zapraszam Cię do wzięcia udziału w krótkim ćwiczeniu.

Przyjrzyj się uważnie siedmiu parom okręgów różniących się wielkością części wspólnej Twojego obecnego i przyszłego Ja. Od dwóch oddzielnych okręgów po okręgi niemal całkowicie się pokrywające. 

Wybierz parę, która najlepiej obrazuje stopień, w jakim czujesz się podobny do siebie samego w przyszłości. Takiego, jakiego sobie wyobrażasz za dziesięć lat – i związany z owym przyszłym Ja.

Okazuje się, że to jak duża jest część wspólna wybranej przez Ciebie pary okręgów ma duże znaczenie! Im większa jest część wspólna między Tobą obecnie a Tobą w przyszłości, tym bardziej skłonny będziesz do tego, aby odraczać nagrody. Co to oznacza?

Wolisz dbać o swoje zdrowie, aby dobrze wyglądać za kilka lat i świetnie się czuć, zamiast koncentrować się na tym, że teraz masz ochotę na śmieciowe jedzenie.

Oszczędzasz, szukasz planu emerytalnego i dbasz o swoje wykształcenie.

Jesteś też mniej niecierpliwy niż ludzie, którzy traktują swoje przyszłe Ja jak kogoś obcego. Jak zauważają autorzy tego badania, jeśli odczuwamy ciągłość i silniejszą więź z osobą, którą się staniemy, to możemy być bardziej skłonni zrezygnować z dzisiejszych przyjemności dla dobra swojego przyszłego Ja.

A jak ma się to wszystko do aplikacji FaceApp?

Jak zapewne wiesz dzięki tej aplikacji można postarzyć swoje obecne zdjęcie i wyobrazić sobie jak będziemy wyglądali za kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat.

Jeśli już to zrobiłeś dla zabawy, teraz możesz wykorzystać to znacznie bardziej praktycznie.

W pewnym eksperymencie badacze poprosili każdą z osób badanych o jej fotografię,

a następnie na tej podstawie stworzyli jej awatar. Awatary części badanych były w ich obecnym wieku a część z nich została postarzona– przedstawiały daną osobę w wieku około sześćdziesięciu ośmiu lat.

Badane osoby miały za zadanie określić ile procent swojego wynagrodzenia wpłacaliby na konto emerytalne.

Przesuwając strzałkę w lewo, zwiększali część wynagrodzenia, jaką byli gotowi przeznaczyć na bieżące wydatki; przesuwając ją w lewo, zwiększali kwotę wpłacaną na fundusz emerytalny.

Badanych podzielono jednak na 2 grupy. Część z nich miała na ekranie swoje obecne zdjęcie a druga część- zdjęcie postarzone. 

I co się okazało? 

Badani, którzy widzieli na ekranie swoje przyszłe Ja, byli gotowi wpłacać na konto emerytalne aż o 30% więcej pieniędzy niż ci, którzy widzieli swój obecny wizerunek.

Okazuje się, że jeśli myślisz o swoich przyszłym ja jak o osobie która jest Ci bliska, a nie jak o kimś obcym to zdecydowanie bardziej będziesz dbał o siebie z przyszłości.

Czyli np. hojniej będziesz się dzielił z tą osobą swoimi przyszłymi dochodami. A jeśli będą za niskie, będziesz szukał sposobów, aby zapewnić sobie godną emeryturę a nie ,,jakoś to będzie”.

To akurat już możesz wiedzieć z pierwszego ćwiczenia.

Jeśli czujesz, że stanąłeś w miejscu, że życie ucieka Ci przez palce, że już dawno nic dla siebie nie zrobiłeś to zapraszam Cię serdecznie do Akademii Efektywności!

Jeśli chcesz ją przetestować za 1 zł za 30 dni kliknij tutaj: dorotafilipiuk.pl/akademia

Na czym polega Akademia? Na wdrażaniu najwspanialszych nawyków ludzi sukcesu!

Już w pierwszych 30 dniach:

  • dostajesz ćwiczenie, dzięki któremu dowiesz się jak znaleźć cel w życiu
  • poznasz nawyk, który pomoże Ci cieszyć się z tego co masz
  • dowiesz się, co możesz zrobić aby mieć więcej czasu na co tylko chcesz
  • poznasz nawyk, który pomoże Ci lepiej uczyć się i pracować
  • dowiesz się o najważniejszym nawyku ludzi długowiecznych
  • wdrożysz nawyk, dzięki któremu odbudujesz swoje znajomości

Poza tym dostaniesz dostęp do 1,5-godzinnego szkolenia ,,Jak ruszyć z miejsca i zacząć działać

oraz dostęp do fantastycznej Grupy ludzi, gdzie poza LIVE’ami ze mną i ekspertami, postami i konkursami masz dostęp do Ludzi, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i będą Cię wspierać w osiąganiu celów.

Kliknij tutaj dorotafilipiuk.pl/akademia

Po 30 dniach testowania zdecyduj czy zmieniasz swoje życie nadal, czy rezygnujesz z subskrypcji- możesz to zrobić jednym przyciskiem na platformie, u pośrednika płatności lub pisząc do nas maila ?

Mam nadzieję, że widzimy się w Akademii!

Cześć! Nazywam się Dorota Filipiuk i od 10 lat pomagam ludziom uczyć się efektywnie, wykorzystując wiedzę na temat tego, jak uczy się nasz mózg. Jestem psychologiem, trenerem i coachem w trakcie certyfikacji. Przeprowadziłam ponad 15 tysięcy godzin na sali szkoleniowej i sprzedałam ponad 21 000 kursów online, dlatego ludzie ufają moim umiejętnościom.

Zapraszam Cię do zajrzenia na mojego funpaga: Kliknij!

Dorota jest współautorką produktów wspierających proces diagnozy i rozwoju potencjału zdolnych gimnazjalistów, prelegentką na licznych konferencjach i gościem w wielu podcastach. Prowadzi kanał w serwisie YouTube i podcast ,,Efektywność Osobista”.

Jej artykuły znajdziesz m.in. w Wysokich ObcasachEstate i przede wszystkim Forbes’ie.

Była wykładowcą na dwóch uczelniach wyższych, prowadziła szkolenia m.in. dla MANStella Bank Polski. W podróży dookoła świata założyła 2 firmy online. Jest szczęśliwą mamą Kornelki, pasjonatką zdrowego stylu życia. W wolnych chwilach kocha malować i uprawiać aerial yogę.