JAK ŁĄCZĘ PRACĘ Z WYCHOWANIEM DZIECKA

Macierzyństwa się bałam. Bardzo.

Z jednej strony nie wyobrażała sobie siebie w roli matki a z drugiej strony nie wyobrażałam sobie życia bez dzieci.

Strach ,,co się stanie” napędzały jeszcze głosy znawców dookoła: ,,wszystko Ci się zmieni (a ja nie chciałam, aby się zmieniało!), wyśpij się teraz bo potem to będzie za późno (a ja kocham spać!), teraz to już nie będzie tak łatwo (a ja zawsze chcę sobie ułatwiać życie!)”.

Mówili, że wszystko się zmieni- i mieli racje! Tylko dlaczego nie dodali, że na lepsze! To jest absolutnie niesamowite jakiej metamorfozy doznałam, kiedy urodziłam moją Córeczkę. Nie sądziłam, że macierzyństwo będzie takie magiczne, że obudzi we mnie najwspanialsze uczucia, że będę się czuła taka spełniona.

Wszystkie lęki zmieniły się w zachwyt a pragnienie totalnej wolności w chęć wspólnego odkrywania. Jestem zaskoczona i upojona miłością ?

Obiecałam Wam, że nagram film na temat tego jak zmieniło się moje życie od czasu urodzenia Kornelki. Z przyjemnością opowiem Wam o kilku aspektach mojego obecnego życia:

Kochana Przyszła Mamo!

To zupełnie normalne, że się boisz- jesteś ambitną i odpowiedzialną Osobą, która na pewno chce sprostać każdej roli na 101%. Przed Tobą fascnująca przygoda! Jak nigdy dotąd będziesz świadoma swoich priorytetów, jak nigdy przedtem będziesz działać efektywnie wykorzystując czas w towarzystwie cudownego Kompana i fali pozytywnych uczuć.

  • Daj sobie minimum miesiąc po urodzeniu na nacieszenie się Maleństwem i zajmowanie się tylko nim.
  • Bazuj na priorytetach a nie ścisłym harmonogramie.
  • Planuj czas wolny dla Ciebie, wspólny tylko z partnerem i czas ze znajomymi (jeśli uważasz to za ważne).
  • Wysypiaj się- nie żartuję, to jest możliwe ? Bez snu będziesz marudna i nieefektywna w pracy. Mi najbardziej pomogło w tym dostawne łóżeczko, dzięki czemu nigdy nie wstaję w nocy do karmienia.
  • Jak najwięcej deleguj- nie rób tego co możesz zlecić innym poniżej stawki za którą sama jesteś w stanie pracować.

Cześć! Nazywam się Dorota Filipiuk i od 10 lat pomagam ludziom uczyć się efektywnie, wykorzystując wiedzę na temat tego, jak uczy się nasz mózg. Jestem psychologiem, trenerem i coachem w trakcie certyfikacji. Przeprowadziłam ponad 15 tysięcy godzin na sali szkoleniowej i sprzedałam ponad 21 000 kursów online, dlatego ludzie ufają moim umiejętnościom.

Zapraszam Cię do zajrzenia na mojego funpaga: Kliknij!

Dorota jest współautorką produktów wspierających proces diagnozy i rozwoju potencjału zdolnych gimnazjalistów, prelegentką na licznych konferencjach i gościem w wielu podcastach. Prowadzi kanał w serwisie YouTube i podcast ,,Efektywność Osobista”.

Jej artykuły znajdziesz m.in. w Wysokich ObcasachEstate i przede wszystkim Forbes’ie.

Była wykładowcą na dwóch uczelniach wyższych, prowadziła szkolenia m.in. dla MANStella Bank Polski. W podróży dookoła świata założyła 2 firmy online. Jest szczęśliwą mamą Kornelki, pasjonatką zdrowego stylu życia. W wolnych chwilach kocha malować i uprawiać aerial yogę.