7 PRAWD O ŻYCIU, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ

Od urodzenia czegoś się uczymy – rozwijamy umiejętności,zdobywamy wiedzę a wszystko po to, żeby osiągnąć SZCZĘŚCIE I SPEŁNIENIE.

Mamy bardzo wielu nauczycieli, jednak jeden z nich jest wyjątkowy – ŻYCIE! Co jest jedyną stałą rzeczą w naszym życiu? Dlaczego słomiany zapał nie istnieje? Dlaczego życie można porównać do książki? Poznaj 7 prawd o ŻYCIU, które każdy powinien znać!

Każdy się czegoś boi

Nawet piękni, utalentowani i inteligentni ludzie. Wszyscy odczuwamy lęk przed nieznanym, boimy się zmian i odczuwamy dyskomfort, gdy podejmujemy ryzyko lub robimy coś po raz pierwszy. Martwimy się o naszych najbliższych, pracę, przyszłość. Strach to nieodłączny element naszego życia – jest jednak Twoim SPRZYMIERZEŃCEM a nie wrogiem.

Pomyśl o dowolnej rzeczy, której się lękasz. Chcę, żebyś miał świadomość, że to, czego się obawiasz, nie istnieje. To, co ciebie przeraża czy stresuje, komuś innemu może się wydawać zwyczajne, a jeszcze ktoś inny uzna to za szansę. „Niepokój jest niczym innym niż źle wykorzystaną wyobraźnią”.

Zamiast wymyślać katastrofalne wizje lepiej używaj wyobraźni do wyświetlania szczęśliwych wydarzeń.

Jedyne co niezmienne to… ZMIANA

Stabilizacja to iluzja. Jesteśmy w ciągłym ruchu. Zmieniamy się zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, a ten proces nie zatrzymuje się nawet na sekundę. I dobrze. Jest ruch, jest życie, jest rozwój. Jeśli za cel swojego życia stawiasz sobie stabilizację to z góry jesteś skazany na porażkę. Stabilizacja mimo, że wydaje się być bezpieczna i wygodna bardzo szybko Cię znudzi i nie pozwoli na poznawanie tego co nowe. Zmiany natomiast niosą ze sobą mnóstwo okazji i możliwości- korzystaj z nich! Inwestuj w swój rozwój a szybko zauważysz, że nie ma się czego bać.

Nie mamy żadnych gwarancji

To podstawowa zasada we wszechświecie, którą trzeba wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji i snuciu planów na przyszłość. Nie możemy być niczego na 100% pewni – zatrudnienia, związku z daną osobą, bycia w danym miejscu. To powinno nauczyć nas patrzenia na wszystko jak na potencjalną SZANSĘ! Nawet jeśli coś idealnie zaplanujesz- bądź otwarty na to co przyniesie życie. A jeśli się o coś martwisz i nie widzisz rozwiązań- rozglądaj się dookoła bo nie masz gwarancji, że coś się nie uda.

Szczęście to nie to samo co przyjemność i sukces

To nie pasmo sukcesów czy zrealizowane cele: troskliwy partner, dobrze płatna praca, własne mieszkanie. Szczęście to też nie to samo co odczuwanie przyjemności, które zwykle jest krótkotrwałe. I uwaga. Prawdziwe szczęście to wewnętrzny spokój, pakt zawarty z samym sobą, świadomość, że wszystko czego potrzebuję, już mam, bo jest we mnie. Jak osiągnąć taki stan? Przede wszystkim dyscyplinując swój umysł: pokonuj automatyczne reakcje narzekania, zachowaj radość nie tylko w przyjemnych okolicznościach, bądź przekonany że to nie czynniki zewnętrzne a Twój sposób interpretowania rzeczywistości wpływa na to jakie jest Twoje poczucie zadowolenia.

Tekst mówiący o jednej z 7 prawd o życiu, które każde powinien znać

Nie ma czegoś takiego jak lenistwo i słomiany zapał

Zaczynasz coś robić i szybko tracisz motywację? Wstajesz rano z łóżka i nic Ci się nie chce? Zamiast cały czas szukać nowych sposobów na to, aby tak Ci się chciało jak Ci się nie chce, zastanów się czego tak naprawdę pragniesz? Jakie korzyści przyniosą Ci dane działania lub jakie straty poniesiesz gdy czegoś nie zrobisz. Brak chęci to skutek braku świadomości co tak naprawdę chcemy lub też brak poczucia odpowiedzialności za swoje czyny. Większość ludzi wie czego nie chce a nie wie czego tak naprawdę chce i między innymi dlatego tak wiele osób nie spełnia się w pracy czy w związku.

Jesteśmy dopiero w połowie 7. prawd o życiu, które musisz znać, a już zrobiło się egzystencjalnie, co? 🙂

Życie jest jak książka, której pierwszy rozdział nie jest napisany przez Ciebie

Czasem nawet kolejne rozdziały nie są naszego autorstwa. Jesteśmy w dużej mierze zlepkiem przekonań, które podzielają ludzie wśród których żyjemy i wśród których dorastaliśmy. Wpływa na nas przestrzeń, w której żyjemy i pracujemy,  konkretne biuro, ulica. Kanał telewizyjny, który codziennie karmi nas wyselekcjonowaną porcją informacji.

Chłoniemy wiele opinii, nawet jeśli się z nimi nie zgadzamy. W dzieciństwie ten  proces ten był całkowicie poza naszą kontrolą. Dobra wiadomość jest taka, że świadomie możemy przepracować to, co nas kształtowało. Zdawać sobie sprawę jakimi  przekonaniami się karmimy i zmieniać je na takie które nam służą. Nieważne skąd przyszedłeś, ważne dokąd zmierzasz– nie pozwól aby przeszłość powstrzymała Cie w spełnianiu swoich marzeń.

Najlepszą inwestycją jest inwestycja w SIEBIE.

Żyjemy w niesamowicie zmieniającym się świecie, pełnym nowych wyzwań i wymagań. Z drugiej zaś strony mamy ogromny potencjał z którego nie korzystamy bo… nie wiemy jak to zrobić. Jeśli chcesz sprawdzić czy Ty wykorzystujesz swój potencjał zajrzyj do pozostałych zakładek i zrób bezpłatny test!

Chcemy być bardziej efektywni a wciąż postępujemy tak samo oczekując innych rezultatów. Chcemy mieć więcej czasu a mimo narastających wymagań nie sięgamy po narzędzia efektywności osobistej. Mało tego! Tak wiele osób wciąż żyje w złudzeniu, że wiedza nic w ich życiu nie zmieni. Tymczasem w społeczeństwie ludzi nastawionych na szybkie efekty zdobywanie nowej wiedzy jest przepustką do lepszego życia.

A Ty czujesz, że wdrażasz nową wiedzę w swoje życie? Czy tylko czytasz, słuchasz ale nie działasz?

Jak się okazuję większość ludzi ma duży problem z tym, aby wdrażać nowe nawyki, tłumacząc sobie że to m.in. przyczyna braku motywacji lub samodyscypliny. Jeśli chcesz nauczyć się DZIAŁANIA, chcesz wyrobić najlepsze nawyki w 6 obszarach swojego życia i zyskać wsparcie nie tylko grupy ale i mentora- dołącz do Akademii Efektywności!

To projekt, który ma na celu pomóc Ci żyć najlepszą wersją swojego życia. Co kilka dni dostaniesz ode mnie film z ćwiczeniem lub wskazówką jak możesz zacząć działać i zmieniać swoje życie w obszarze: nauki, relacji, zdrowia, pracy, poznania siebie i rozwoju osobistego. Dostaniesz też dostęp do specjalnych webinarów rozwijających najważniejsze kompetencje kluczowe XXI wieku. W specjalnie stworzonej grupie możesz korzystać ze wsparcia kilkuset osób takich jak Ty a także prosić o pomoc mentora- czyli mnie ?

Marzyłam, aby ten program był dostępny dla wszystkich a jego cena za pierwszy miesiąc to tylko 1 zł! Przetestuj, sprawdź i zdecyduj czy zostajesz z nami na dłużej: https://dorotafilipiuk.pl/akademia

Jeżeli interesuje Cię ta tematyka, przeczytaj wpis: “JAK NAKRYĆ KŁAMCĘ? NAGA PRAWDA?”

Zapraszam Cię do zajrzenia na mojego funpaga: Kliknij!

Cześć! Nazywam się Dorota Filipiuk i od 10 lat pomagam ludziom uczyć się efektywnie, wykorzystując wiedzę na temat tego, jak uczy się nasz mózg. Jestem psychologiem, trenerem i coachem w trakcie certyfikacji. Przeprowadziłam ponad 15 tysięcy godzin na sali szkoleniowej i sprzedałam ponad 21 000 kursów online, dlatego ludzie ufają moim umiejętnościom.

Dorota jest współautorką produktów wspierających proces diagnozy i rozwoju potencjału zdolnych gimnazjalistów, prelegentką na licznych konferencjach i gościem w wielu podcastach. Prowadzi kanał w serwisie YouTube i podcast ,,Efektywność Osobista”.

Jej artykuły znajdziesz m.in. w Wysokich Obcasach, Estate i przede wszystkim Forbes’ie.

Była wykładowcą na dwóch uczelniach wyższych, prowadziła szkolenia m.in. dla MAN, Stella i Bank Polski. W podróży dookoła świata założyła 2 firmy online. Jest szczęśliwą mamą Kornelki, pasjonatką zdrowego stylu życia. W wolnych chwilach kocha malować i uprawiać aerial yogę.

Czy już wiesz, jak brzmi 7 prawd o życiu, które musisz znać? 🙂